Кошик
1471 відгук
+380 (67) 480-23-46
+380 (50) 130-68-45
+380 (67) 763-00-49
Одесса, 7 й км. Овидиопольской дороги., Одеса, Україна
Интернет магазин халатов BAMBYK

А ВИ ЗНАЄТЕ ЩО........?

А ВИ ЗНАЄТЕ ЩО........?

З незапам'ятних часів халат, як вірний супутник, супроводжує людину. Цей невитіюватий предмет домашнього гардеробу має надзвичайно цікаву історію, що, напевно, і надає йому такої унікальності.

На Сході його завжди високо шанували, адже якщо перекласти з арабської «халат» означає «почесне плаття». По цьому вбранню завжди можна було визначити статус людини: чим розкішнішою і ошатнішими воно було, тим багатшим і більш поважаємо вважався пан. Взагалі, чоловічі халати у ті часи зустрічалися частіше і були набагато нарядно, ніж жіночі.

У народів Центральної, Західної і Середньої Азії халат був невід'ємною, навіть головною деталлю національного одягу. Шилися вони з абсолютно різних тканин: могли бути і шерсть і бавовна і шовк. Також вражала й різноманітність забарвлень і прикрас, наприклад вишивка, різноманітні візерунки та оздоблення коштовним камінням.

Однак не лише традиції і краса піднесли халат на п'єдестал. Як не дивно, але він був найзручнішим, навіть незамінним предметом гардеробу. Адже за рахунок повітряного прошарку, яка утворювалася між нижньою білизною і самим халатом, підтримувалася комфортна температура тіла. Таким чином, це вбрання чудово зігрівало вночі і рятувало від палючого сонця вдень.

В Японії та Китаї жіночі і чоловічі халати були особливо значущою частиною культури, яка збереглася й досі. Китайські чоловічі шовкові халати відрізнялися дуже соковитими, яскравими кольорами, вишитими незвичайними рослинами або вогнедишними драконами. А ось золотистих або яскраво-жовтих кольорів одягу було дозволено носити лише імператорської сім'ї і самому імператору. Червоний колір також був привілеєм для людей вищих верств суспільства, а простий народ носив менш яскраві і строкаті забарвлення.

Найдорожчою національної одягом, де халат відігравав чільну роль, було японське шовкове кімоно. Цей стиль щільно утвердився століттями, і сьогодні навіть багато імениті європейські дизайнери створюють колекції в стилі японського кімоно.

В Європу ж халат потрапив із заморської Туреччини, але придбав популярність тут лише в 17-му столітті. А в 18-му столітті він став досить популярним, як варіант домашнього одягу і в Росії. До цього часу предком його на Русі був селянський каптан, а на Україні – сувою.

Ось вже 21 століття за вікном, а він все продовжує радувати людство. Купити чоловічі халати, а також жіночі та дитячі, маючи можливість вибору, сьогодні не складає жодних проблем для представників будь-яких шарів суспільства. Більш того,інтернет-магазин халатів – це прекрасна можливість заощадити дорогоцінний час, і гроші. Але і трохи зануритися в минуле і дізнатися цікаві факти про такий полюбилася сучасності речі, сподіваємося, вам було цікаво.

Інші новини
Контакти
+380 (67) 480-23-46
вайберСветлана
+380 (50) 130-68-45
Светлана
+380 (67) 763-00-49
вайберВладимир
Одесса, 7 й км. Овидиопольской дороги., Одеса, Україна
интернет-магазин "BAMBYK"
Светлана

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner